tarafından eklendi tarafından eklendi

PEYZAJ UYGULAMA VE BİTKİ SATIŞI

Firmamız; Hazırlanan Peyzaj projelerinin onanmış halinin bire bir uygulamasını Peyzaj Mimarı yönetiminde yapmaktadır.

Firmamız; Üstlendiği işlerin sözleşme eklerine, şartnamelere, Fen ve Sanat kurallarına uygun olarak ve iş programı gereğince kusursuz şekilde yapılıp süresinde bitirilmesini sağlamayı ilke edinmiştir. Uygulama aşamasında canlı -cansız tüm peyzaj materyallerini temin etmekte ve Peyzajın önemli bir bölümünü kapsayan İç ve Dış mekan Süs Bitkilerinin Satışını da yapmaktadır.

PEYZAJ PROJELENDİRME

Firmamız bir bahçenin tasarlanmasında da ilk olarak, tasarımın amacının ne olduğunu belirlemektedir.Bahçe tasarımında öncelikle kullanıcının ihtiyaçları, estetik beklentisi, ve kullanıcı profili, tasarımcı Peyzaj Mimarımız tarafından eksiksiz gözlemlenmektedir.Bu gözlem sonrası kullanıcının bütçesi de dahil olmak üzere bir çok etkeni gözeterek, çevre verilerini dikkate alarak genel konsepti belirlemektedir.

Genel konseptin belirlenmesi sonrasında şekilsel çözümlerin yanı sıra malzeme seçimi, altyapı gereksinimleri ve uygulama detaylarını belirlemektedir.

Bu çalışmaların bütünü, bir Peyzaj Uygulama Projesini  meydana getirmektedir.Bir bahçenin, oluşturulmadan önce tüm detaylarıyla tasarlanması uygulamanın sonunda ne ile karşılaşacağımızı en başından görmemize de katkı sağlar. Bahçenin gelmesi beklenen son hali en başından bilindiği için bütçesel anlamda bahçe uygulaması etaplara bölünerek zaman içerisinde sırasıyla yapılabilir.

Tüm altyapı gereksinimlerinin de titizlikle en başından değerlendirilmesine olanak sağlayan detaylı bir tasarım çalışması, bu konuda zaman içerisinde karşılaşılabilecek kötü sürprizleri engeller ve onarım, yenileme ve tadilat gerekliliklerinden doğabilecek can sıkıcı masraflarla karşılaşılmasına engel olur. Tüm bu ekonomik faydaların yanı sıra iyi tasarlanmış bir bahçenin, ait olduğu yapıya kattığı değer,günümüzde tartışmasız büyük önem taşımaktadır.

BAHÇE AYDINLATMA

Peyzaj aydınlatması bin bir zahmetle emekle hazırladığınız bahçenizi gece kullanma kolaylığını sağlar çoğu peyzajlarda gece ışıklandırması özel bir konumlandırma ile tasarlanır ve bahçe peyzajlarının görselliği gece çok daha güzel olabilir.

Yapılacak çalışmada peyzaj elemanların seçimine göre farklı dalga boylarında ışıklar ve yaratıcı ışık rengi seçimleri ile bahçe peyzajınızı cennet köşesi haline dönüştürebilirsiniz.Aşağıdaki etkenler ,  peyzaj aydınlatmasının estetik yönünü ve pratik olarak sağladığı faydaları özetleyebilir.

 • Karanlıkta güzel görünüm elde etmek
 • Favori nesneleri odaklamak
 • Heykel, duvar, çeşme, havuz, ağaç gibi yapıları ön plana çıkarmak
 • Açık alanların karanlıkta güvenli bir şekilde kullanılması

SÜS HAVUZLARI VE GÖLETLER

Görselliğinin yanında su ayrıca zarafettir. Hafif bir su sesi aynı zamanda dinlendiricidir su hayattır. Suyun rahatlatıcı ve terapi özelliği vardır.İstediğiniz her mekana hayal edebileceğiniz boyutta ve görsellikte süs havuzlarını yapabilmekteyiz.Geçmiş zamanlardan günümüze insanlar su ile iç içe yaşamış ve su ile hayat bulmuştur.

İmalat ve Uygulama Çeşitlerimiz;

 • Göletler
 • İç ya da dış mekan beton süs havuzları
 • Heykel Havuzları
 • Su küresi, misina sistemli havuzlar
 • Fıskiye sistemli havuzlar
 • Şelale havuzları
 • Bitki havuzları
 • Balık havuzları
 • Duvar şelale sistemli havuzlar
 • Yapay kaya havuzlar

AHŞAP DONATILAR VE ÇOCUK OYUN ALANLARI

Doğal malzemeler peyzaj uygulamaları içerisinde bitkiler ile müthiş bir uyum sergilerler. Ahşap ile yapılan her doğru uygulama bu uyumu destekler.

Dış mekanda ahşabın kullanım amacı iç mekanda yapabildiğiniz,oturma,dinlenme,yemek yeme ve oyun oynama  gibi ihtiyaçlarınızı dış mekana da taşımaktır,bunu da ahşap donatı elemanları ve çocuk oyun grupları  ile sağlıyoruz ve sizlere sunduğumuz 3 boyutlu öneriler sayesinde seçim yapmanızı kolaylaştırıyoruz.

Tasarladığımız özgün çocuk oyun alanları ile bahçelerinizi çocuklarınızın da kullanımına açıyoruz.

İÇ MEKAN TASARIMLARI

Hızlı kentleşme ve sanayileşme her geçen gün insanı biraz daha doğadan uzaklaştırmış ve içinde yaşadığı çevreyle arasındaki uyumu bozmuştur.

Şehir yaşamının getirdiği bir zorunluluk olan apartmanlarda yaşam,günün büyük bölümünü geçirdiğimiz ve yeşil alanı olamayan iş yerlerimiz,ofislerimiz doğanın bir parçası olan bitkilerin kapalı mekanlarda yetiştirilerek, günlük hayatımızın bir parçası haline gelmesine neden olmuştur.

Firmamız açık yeşil alanı olmayan mekanlarınıza uygun koşullarda iç bahçeler tasarlayarak kapalı alanlarda bahçe keyfini yaşatmaktadır. Bu amaçla en uygun materyal seçimini (canlı ve cansız)sağlayıp sürdürülebilirliğini gözetmektedir.

OTOMOTİK SULAMA SİSTEMLERİ

Günümüzde  özellikle kentsel yerleşim bölgelerinde giderek önem kazanmaya başlamış olan otomatik sulama teknolojisi kıt bir kaynak olan suyun tasarruf edilebilmesi bitkiye doğru zamanda ve uygun miktarda su verilebilmesi insan hatalarından doğabilecek zararların asgari seviyeye indirilebilmesi iş gücü maliyetinin azaltılabilmesi gereksinimlerinden ortaya çıkmıştır. Bilgisayarlı ve zaman ayarlı sulama sistemlerimiz siz evde yokken bile bahçenizi düzenli ve güvenli olarak sulamanızı sağlar. Firmamız peyzaj proje uygulamasında bitkilendirilmiş alanın canlı ve hoş

görünümünün devamlılığını sağlamak düşüncesi ile modern bir sulama sistemi sunmaktadır.

Bünyemizde çalışmalarını yürüten profesyonel ekibimiz sizlere her zaman canlı ve huzur veren bahçeler sunmak  amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

DANIŞMANLIK VE BAHÇE BAKIMI

Firmamız sizlere keyifle yaşayabileceğiniz mekanlar tasarlar ve uygular.

Uygulanan bu alanların devamlılığı ve sürdürebilirliği için bakım hizmetini de yine uzman ekibimiz tarafından sizlerin hizmetine sunuyoruz. Bakım ekibimiz Peyzaj Mimarı ve Peyzaj Teknikeri kontrolünde tecrübeli bahçıvanlardan oluşmaktadır.

Bahçenin her mevsim yaşanılır kılınmasını sağlayacak bakım hizmetlerimiz arasında çim ve bitkilerin gübre ihtiyacının karşılanması çim veya bitkilerdeki hastalık ve zararlıların tespit edilip gereken ilaçlamanın yapılması yabani otların toplanması bitkilerin budanması seçim biçimi otomatik sulama sisteminin mevsime göre ayarının yapılması vb. hizmetler yer almaktadır.

HAZIR RULO ÇİM ÖNERİYORUZ ÇÜNKÜ;

-Ekonomik kaliteli ve kolay bir çimlendirme yöntemidir

-Kısa sürede yeşil alan elde etmek için kesin çözümdür

-Tohumdan uygulama da yaşanan sorunlarla karşılaşılmaz ( Çimlenmesini beklemek,ara ekim ihtiyacı,bayat tohum ve sorunsuz bahçıvan derdi yoktur.)

-Hastalıklardan ve yabani otlardan arındırılmıştır.

-Sık formu serinlik sağlar ve hava kirleticiler için filtre görevi görür.

-Peyzaj uygulamada kullanılacak tasarım konseptine göre değişmekle beraber peyzajın büyük bir bölümü çimdir ve peyzajı algılanabilir hale getirir.